Pobeží nová exkluzivita od Studio Gobo na Unity Engine?

Studio Gobo Xbox Exclusive
Britské Studio Gobo ešte minulý rok ohlásilo spoluprácu s Microsoftom na novom, zatiaľ neohlásenom projekte. Vývoj prebieha v štúdiu v meste Brighton, ktoré sa ešte minulý rok premenovalo na Electric Square. To štúdio, samozrejme.

Vývojári sa snažia udržovať hru v maximálnom utajení, a len z času na čas sa na internete objavia indície o tom, čo by ďalšia hra mohla byť. Jednou z nich je skoršie ohlásenie, že hra, na ktorej Electric Square pracuje, vychádza z globálne známej značky od Microsoftu. Už je teda jasné, že nepôjde o novú značku, ale rozšírenie už niektorej z existujúcich IP, ktoré Microsoft vlastní. Medzi ne patria už tradične Forza, Halo a Gears of War, lenže existujú aj iné populárne série. Takou najväčšou, ktorá nám zíde na um, je Fable. Jeho pokračovanie sa ale zrejme vyvíja v štúdiu Playground Games.

Ďalším prehlásením je ale vcelku odvážny výrok, že jeden z projektov, na ktorom sa pracuje v kanceláriách Studio Gobo, je projekt, ktorý môže zahŕňať zberateľské figurky. Tu nám napadá, že by sa mohlo jednať o návrat ku zrušenej MegaBloks Halo hre, ktorá mala grafický nádych novej Zeldy. Ale to zrejme tiež nie je ono, keďže hry, ktoré oživujú figurky, už v podstate skončili. Za zmienku ale stojí, že štúdio hľadá vývojárov a stážistov, ktorí majú skúsenosti s Unity Engine – špecificky na pozíciu programátora. U ostatných pozícií sa už ráta aj s inými enginmi, ako je CryEngine alebo Unreal.

Aké ďalšie značky ešte vlastní Microsoft? Aj vďaka akvizícii Rare má v portfóliu záležitosti ako Battletoads, Viva Piñata, Perfect Dark, MechAssault, Midtown Madness alebo Project Gotham Racing.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

You may also like...

Pridaj komentár