Xbox Game Pass sa rozšíri o 10 hier, medzi nimi aj Quantum Break a OnRush

September/září bude obzvlášť bohatý mesiac pre predplatiteľov služby Xbox Game Pass. Služba sa rozšíri o 10 hier, medzi ktorými uvidíme aj nedávno vydanú novinku od Codemasters – OnRush.

To však na druhú stranu celkom dáva zmysel, pretože OnRush, hoci vyšiel počas letnej uhorkovej sezóny, nezožal ani zďaleka taký komerčný úspech, ako by si Codies želali. Hra totiž len za prvý týždeň predala 1000 kusov a nedostala sa tak ani do Top 10. Odrazilo sa to aj na osude štúdia, ktoré hru vyvíjalo. To bude po novom len poskytovať podporu vo forme DLC a updatov do existujúcich a budúcich hier. Ten pribudne do ponuky 5. septembra/září.

Doslova najväčším prírastkom bude Halo: The Master Chief Collection. Obrovská kolekcia hier vydaná pôvodne v roku 2014 bola tento týždeň od základov prekopaná a z pôvodnej 44.5GB diskovej verzie sa stala nanovo naprogramovaná 73.8GB kolekcia, ktorá si prišla na množstvo vylepšení. Medzi nimi nájdeme aj 4K 60fps podporu pre Xbox One X a nechýba ani HDR. Základná kolekcia pozostáva z titulov Halo: Combat Evolved Anniversary, Halo 2: Anniversary, Halo 3 a Halo 4, ktoré ponúkajú príbehovú kampaň, multiplayer a po novom aj LAN.

Halo The Master Chief Collection HDR Settings

Doplní ho jedna z najlepších a pritom veľmi nedocenených hier, ktoré kedy Microsoft vydal: Quantum Break. Titul pôvodne začal ako pokračovanie Alana Wake, avšak nakoniec sa projekt zmenil tak, že získal nové meno aj hercov. Pri univerzitnom experimente s cestovaním v čase získa Jack Joyce schopnosť manipulovať s časom. Dôjde však k narušeniu časopriestoru a jeho bývalý kamarát Paul Serene sa stane šéfom spoločnosti Monarch, ktorá sa tvári, že chce zachrániť ľudí pred koncom času. Značnú časť príbehu tvorí hraný seriál.

Quantum Break Lumia reklama

Ešte na samom začiatku mesiaca – zajtra – pribudne stratégia Aven Colony, v ktorej budeme rozvíjať ľudskú kolóniu na mesiaci, ktorý rotuje okolo obrovského plynného obra vzdialeného na svetelné roky od Zeme. V hre Sky Force Reloaded sa pre zmenu v Shoot ‚Em Up z pohľadu zhora posadíme za kokpit lietadla. Úloha je jednoduchá: zničiť všetko, čo sa hýbe. Pribudne aj plošinovka Giana Sisters: Twisted Dreams a titul InnerSpace, v ktorom budeme objavovať vnútorný vesmír v peknej grafike na spôsob No Man’s Sky. Prichádzame do sveta Inverse, záhadnej dimenzie, v ktorej sú planéty obrátené a vesmír sa ukrýva vovnútri.

Fanúšikovia legendárneho hadíka si určite vychutnajú Snake Pass, v ktorom budeme hrať za hada v úplne novej grafike a v leveloch, aké sme ešte za tie dlhé roky existencie hada nevideli. No a ponuku hier, ktoré uvidíme na začiatku mesiaca, zavŕši Manual Samuel, hra od štúdia Perfectly Paranormal. Po tom, ako Samuel umrie a dohodne sa so Smrtkou, hrdina musí prežiť celý deň tak, že hráči budú ovládať každú končatinu manuálne. To zahŕňa všetko: prácu, jazdenie, žmurkanie, dýchanie… Môžete sa tešiť na kopu zábavy a ovládanie, aké ste v hre ešte nevideli.

No a finálnou hrou v ponuke je Shadow Warrior, reboot klasickej FPS-ky z roku 1997. V nej budeme hrať za korporátneho shoguna Lo Wanga, ktorý pátra po legendárnom meči s nekonečnou silou. V hre budeme bojovať za použitia zbraní, mágie a meča.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Jeden komentár

  1. StriderCZ píše:

    Co dodat…nestíhám…

Pridaj komentár