[Aktualizované] The Walking Dead skončí predčasne. Telltale Games končia

Telltale Games
Meno štúdia Telltale Games v uplynulých rokoch utkvelo v pamäti mnohých hráčov. Ako jední z mála totiž dokázali vo veľkom prinášať interaktívne filmy na všetky platformy, ku ktorým sa okrem konzol radili aj mobily a v pláne bola dokonca aj spolupráca s Netflixom.

To všetko už ale bude minulosťou. Viacero zamestnancov štúdia totiž začalo cez sociálne siete hlásiť, že dostali okamžitú výpoveď a niektorí dokonca tvrdia, že na opustenie priestorov štúdia dostali 30 minút. Štúdio, ktoré malo dovedna 250 zamestnancov, prišlo o celých 90% pracovnej sily a dnes už pozostáva z 25 ľudí, ktorí dokončia jednu poslednú hru – The Walking Dead: Final Season.

Štúdio spočiatku nechcelo veci komentovať, avšak nakoniec vydalo správu o tom, že dochádza k likvidácii štúdia. Dnes chce štúdio dokončiť spomínaný titul a ostatné ruší. V ponuke pripravovaných boli napríklad Stranger Things v spolupráci s Netflixom alebo The Wolf Among Us Season 2, postavený na komikse Fables. A to ešte nespomíname špekulácie o pokračovaní Game of Thrones titulov a ďalších.

AKTUALIZÁCIA 11:03 / 22.9.: Viaceré zdroje zvnútra štúdia potvrdili pre USGamer, že zostávajúci personál dorobí Minecraft: Story Mode pre Netflix. Vývojári z tímu, ktorý mal na starosti The Walking Dead: Final Season, boli totiž prepustení a séria skončí predčasne s vydaním druhej epizódy.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldy (GTA rulez) a závody, potom aj FPS-ká sú fajn. Nemám nič ani proti iným žánrom, len tie hry musia byť kvalitné. Plus ma bavia techológie. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže ťa zaujať aj...

3 komentáre

  1. StriderCZ píše:

    Hrál jsem Borderlands story…které jsem získal v Goldu. Škoda studia

  2. Adam píše:

    Vyhral som 3 série Walking Dead-u a Minecraft story mode… Fakt som si tie hry užil… Ale ľúto mi nie je… Vedeli, že idú dole vodou. Ľudia chceli aby ich engine vyzeral lepšie, aby opravili bugy, aby ich rozhodnutie niečo znamenalo a presne to aj začali opravovať, bohužial až teraz s poslednou sériou a to už bolo neskoro. Tu sa potvrdilo staré známe Kvalita > Kvantita..

  1. 3. decembra 2018

    […] však čas plynul, zmenili sa záujmy a o The Walking Dead už dnes počujete len v súvislosti s krachujúcimi štúdiami. Vo výsledku mohol aj súčasný nezáujem o zombíkov spôsobiť, že hra mala katastrofálne […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *