Playground Games hľadajú 177 vývojárov na vývoj novej akčnej RPG v otvorenom svete

Fable
Štúdio Playground Games spustilo aktívny nábor zamestnancov na vývoj chystanej open-worldovej akčnej RPG, ktorá vyjde exkluzívne pre Xbox a Windows 10.

Britské štúdio hľadá celkovo 177 zamestnancov, ktorí by sa mohli podieľať práve na vývoji tejto hry. V popise tiež vravia, že pôjde o úplne nový projekt, čo môže vylučovať akúkoľvek spojitosť so sériou Fable. Dlhodobo sa pritom špekulovalo, že Playground Games pracujú práve na pokračovaní alebo reboote série Fable. Jedinou jasnou vecou je však len žáner a skutočnosť, že pôjde o AAA titul. A samozrejme to, že vyjde exkluzívne pre Xbox a Windows 10, keďže štúdio teraz patrí Microsoftu.

Na svojich tituloch už zrejme pracujú aj ďalšie štúdia spadajúce pod Microsoft Studios, vrátane Ninja Theory, Compulsion Games, The Initiative a Undead Labs. V prípade štúdia Ninja Theory len tesne pred zahájením veľtrhu Gamescom vyšla na povrch informácia o titule zvanom Bleeding Edge. Compulsion Games pre zmenu v uplynulých mesiacoch vydali We Happy Few, Undead Labs majú na svedomí State of Decay a zostáva len štúdio The Initiative. To pracuje na zatiaľ neznámom projekte, na ktorom sa ale už teraz podieľajú veľké mená herného priemyslu.

Playground Games Action RPG Project

via WindowsCentral

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldy (GTA rulez) a závody, potom aj FPS-ká sú fajn. Nemám nič ani proti iným žánrom, len tie hry musia byť kvalitné. Plus ma bavia techológie. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže ťa zaujať aj...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *