Nový Xbox môže ponúknuť až 20GB RAM, tvrdí renomovaný herný vývojár

Xbox Project Scorpio GPU
Aká bude budúcnosť konzol? Podľa doterajších správ bude nový Xbox aj PlayStation 5 vychádzať z AMD architektúry presne ako ich predchodcovia. Dôjde ale k razantnému upgradu.

Z Jaguar architektúry sa prejde na novú Zen 2 architektúru, čo umožní konzolám konečne držať krok s dobou, ak ide o procesory. Dnešné CPU v konzoliach sú totiž postavené na starej architektúre z roku 2013 a to aj v prípade Xbox One X, ktorý ju mierne vylepšil a procesor pretaktoval. Zen 2 architektúra by však umožnila väčší posun vpred a dosiahnuť významnú métu – 4K 60fps v každej hre.

Nestačí však vymeniť len procesor. Hovorí sa aj o prechode z terajších grafík na AMD Navi architektúru, čo sa tiež odrazí na grafickej stránke nových konzol, ktorá by prekonala aj to, čoho je schopný Scorpio Engine. Podľa vývojára Marca-André Jutrasa z Cradle Games by grafické čipy nových konzol mohli mať vlastnú pamäť. Súčasné konzoly totiž zdieľajú RAM s grafickou jednotkou, čo núti vývojárov robiť kompromisy a deliť operačnú pamäť medzi grafickú a logickú jednotku. S príchodom nových konzol Jutras očakáva, že každá ponúkne do 8GB VRAM po boku 8 alebo 12GB RAM. Vývojárom by to v konečnom dôsledku uvoľnilo ruky, keďže by mohli každú pamäť spravovať zvlášť a tak by mohlo naozaj všetko bežať v natívnom 4K 60fps.

Vývojár dodáva, že by ho neprekvapilo, keby nové konzoly využívali upravený Ryzen 2600. Výber zdôvodňuje tým, že Ryzen 2600 je stabilný, lacný a má dostatok jadier. Konkrétne ide o 6-jadrový procesor so základným taktom 3.4GHz12 threadmi a Max Boost do 3.9GHz. Navyše, do nášho redakčného počítača sme ho po nutnom upgrade zohnali za vcelku príjemných 195€.

AMD Ryzen 5

via GamingBolt

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldy (GTA rulez) a závody, potom aj FPS-ká sú fajn. Nemám nič ani proti iným žánrom, len tie hry musia byť kvalitné. Plus ma bavia techológie. Môj gamertag: gallardoSVK

You may also like...

Jeden komentár

  1. Rado píše:

    16GB je min.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *