Turn10 začína vyvíjať Forzu Motorsport 8

Forza Motorsport 5

Turn10 už skôr potvrdili, že tento rok od nich nemáme očakávať novú Forzu. To však neznamená, že na nej nebudú robiť.

Forza Motorsport 8 sa totiž práve začína vyvíjať, ale spôsob, akým sa vyvíja, sa bude drassticky odlišovať od predošlých hier. Väčšinou totiž platilo, že vývojári sa riadia vlastnou víziou a až následne hru odprezentujú fanúšikom, na základe čoho vzniká feedback k už vyvíjanému produktu. Forza Motorsport 8, ktorá bude vydaná zrejme už na next-gen konzoly, sa však bude vyvíjať viac po vzore hier ako Project CARS či Star Citizen.

Komunita bude totiž zapojená do vývoja hry od samotného počiatku, čiže už teraz chcú vývojári komunikovať s komunitou a počuť jej nápady, prípadne ich stelesniť v hre.

Som tu tak trochu starým krokodílom, pracoval som na Midtown Madness, PGR a samozrejme aj na Forze Motorsport. Videl som zmeny v hernom priemysle. Veci sme teraz riešili po starom. Fáza konceptu, predprodukčná fáza, produkčná fáza… všetko to trvá nejaký čas a komunitu do toho zapojíte omnoho neskôr. Snažíme sa to zmeniť. Videli ste to minulý rok pri Forze Motorsport 7, kde sme pomocou livestreamov omnoho viac zapojili komunitu, ale teraz chceme zmeniť aj samotný proces koncepcie. Rozprávať sa s hráčmi, komunikovať cez Skype, myslím že tento nový proces je skvelý, ale je to zmena a je to niečo, v čom sa snažíme zlepšovať.

Dan Greenawalt, Turn 10

V princípe to znamená, že môžeme čakať, že komunita bude mať výrazný dopad na to, ako bude budúca Forza vyzerať a fungovať. Okrem toho však chce štúdio podporovať a vylepšovať terajšiu hru, Forzu Motorsport 7. Štúdio už skôr potvrdilo, že chystá zmeny okolo fyziky, čo zahŕňa aj ovládanie áut a kolízny model. Okrem toho sa chcú aj naďalej venovať eSports komunite.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *