DirectX 12 prichádza na Windows 7

DirectX 12

Hoci o Windows 7 dnes už môžeme hovoriť ako o starej platforme, Microsoft sa pred úplným koncom podpory rozhodol, že operačný systém dostane podporu pre DirectX 12.

Aktuálne herné rozhranie bolo dostupné výhradne pre Windows 10 a je prekvapením, že sa ho spoločnosť rozhodla sprístupniť aj na starom systéme až teraz. Prvou hrou, ktorá bude technológiu podporovať, bude World of Warcraft: Battle for Azeroth. Microsoft tvrdí, že podpora DX12 na Windows 7 zvýši framerate, dodáva však, že najlepšie si hráči vychutnajú hry na novšom systéme Windows 10.

V Microsofte robíme všetko preto, aby sme reagovali na spätnú väzbu užívateľov. Preto, keď sme dostali odozvu od Blizzardu a ďalších vývojárov, rozhodli sme sa konať. S radosťou preto Microsoft oznamuje, že preportoval užívateľské rozhranie D2D12 na Windows 7. Toto dáva vývojárom možnosť využiť vylepšenia D3D12 a zároveň podporovať staršie operačné systémy.

Microsoft

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár