Cuphead prichádza na Nintendo Switch, bude podporovať Xbox Live

Cuphead

Na tvrdeniach o príchode Xbox titulov na Nintendo Switch je predsa len niečo pravdy.

Po tom, ako sme sa dočkali oznámenia Hellblade: Senua’s Sacrifice, sa dozvedáme aj o príprave ďalšej hry, Cuphead. Fantastická, nechutne obtiažna, ale aj nádherná plošinovka dorazí na prenosnú konzolu od Nintenda už budúci mesiac, 18. apríla/dubna. Hra bola pôvodne dostupná exkluzívne pre Xbox One a PC ako exkluzivita. No tým, že Microsoft plánuje rozširovať platformu Xbox Live aj za hranice svojich zariadení, v budúcnosti môžeme očakávať mnoho ďalších podobných oznámení.

Cuphead bude totiž na Switchi podporovať Xbox Live, čo by malo zahŕňať achievementy a nemožno vylúčiť ani synchronizáciu savov. Podpora XBL pribudne do hry však až neskôr v podobe bezplatnej aktualizácie. Čo sa ceny týka, očakávame, že bude totožná s cenou ostatných verzií – 20€. Okrem toho očakávame ešte tento rok vydanie nového DLC s názvom The Delicious Last Course. Expanzia zatiaľ nemá pevný dátum vydania a jej vydanie bolo zatiaľ potvrdené len pre Xbox One a PC, ale to sa môže vzhľadom k novým skutočnostiam pozmeniť.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Jeden komentár

  1. Felix píše:

    To hráčům Nintenda přeji. Super hra. Náročná, ale fakt super.
    Mám ji koupenou a jsem z nadšený.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *