Borderlands pobeží v 4K na Xbox One X aj PC a „4K“ na PS4 Pro

Už sme ani neverili, že sa ohlásenia niekedy dočkáme, no stalo sa a dočkali sme sa – symbolicky – hneď troch noviniek zo sveta Borderlands. Prvé dve sa týkajú predošlých hier.

Prvá novinka sa týka kolekcie Borderlands: The Handsome Collection, ktorá dostane Ultra HD Texture Pack pre Xbox One X, PC a slovami vydavateľa, „PS4 Pro“. Bezplatný balíček má kompletne remastrovať hru na týchto platformách, pričom zabežpečí renderovanie v natívnom 4K na Xbox One X a PC a dopočítavané 4K na powerhouse konzole od Sony. Zároveň platí, že kým xboxeri a PC-čkári si môžu stiahnuť jednotlivé balíčky pre Borderlands 2 a Borderlands: The Pre-Sequel, na PS4 Pro sa dá balíček stiahnuť len v celku.

Čo sa dodatočných vylepšení týka, okrem podpory 4K Ultra HD a HDR môžeme očakávať remastrované textúry, skybox a geometriu vrátane postáv a vozidiel v 4K. Pribudnú tiež detailnejšie zbrane a textúry a 4K cutscény. Súčasne dôjde k vylepšeniu antialiasingu s vylepšeným zvýrazňovaním rohov. Zmeny sa dotknú aj dynamických tieňov, ktoré dostanú vyššie rozlíšenie, takže budú kvalitnejšie a hladšie. Samozrejmosťou je aj možnosť hrať v lokálnom split-screen multiplayeri pre 4 hráčov. PC verzia sa tiež dočká vylepšeného SSAO.

Balíčky textúr The Handsome Collection Ultra HD bude dostupný zadarmo 3. apríla/dubna.

Inou novinkou je oznámenie remastru Borderlands: Game of the Year Edition pre Xbox One a PS4, s podporou vylepšení pre Xbox One X a PS4 Pro. Rovnako ako Handsome Jack kolekcia, aj remastrovaná prvá hra pobeží v 4K Ultra HD rozlíšení s podporou split-screen multiplayeru pre štyroch hráčov. Taktiež podporuje HDR a dočká sa vylepšených textúr, geometrie a iných vizuálnych prvkov, plus dostane minimapu z Borderlands 2, vylepšený inventár a tiež sadu nových zbraní. Okrem toho sa zvýši obtiažnosť finálneho súboja, pribudne customizácia vzhľadu postáv a vráti sa systém odmien Shift Rewards. Edícia bude zároveň obsahovať všetky štyri DLC rozšírenia, ktoré sa odomknú majiteľom PC verzie hry zadarmo v rámci bezplatnej aktualizácie. Tá vychádza, rovnako ako celá hra pre konzoly, 3. apríla/dubna.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *