Phil Spencer: Spojiť xCloud a Game Pass dáva zmysel

Project xCloud

Predplatné členstvo Xbox Game Pass Ultimate môže byť jednou z najlepších služieb, ktorú nám kedy Microsoft ponúkol. Za 12,99€ mesačne totiž získate prístup hneď k trom službám – Zlatému členstvu, Game Passu pre Windows a Game Passu pre Xbox. A čoskoro sa k nim môže pridať štvrtá služba: xCloud.

Microsoft na E3 priblížil cloudové hranie a to hneď vo dvoch podobách. Okrem toho, že hráči by mali mať prístup k spoplatnenému xCloudu, tak každý, kto si kúpi Xbox, si bude môcť streamovať hry z domu bez poplatkov. Stačí, aby ste mali mobil pripojený k WiFi alebo mobilnému pripojeniu. Tu by sme ale boli ostražití kvôli spotrebe dát.

Faktom ale ostáva, že Microsoft sa chce pri verejnom spustení xCloudu venovať predovšetkým mobilným zariadeniam ako sú smartfóny a tablety. Okrem toho chce Microsoft priblížiť všetky dôležité detaily, vrátane ceny, krátko pred spustením služby v októbri/říjnu. V rozhovore pre The Verge však Phil Spencer už teraz vraví, že skombinovať xCloud a Game Pass dáva veľký zmysel.

O našom obchodnom modeli sme ešte nehovorili. Sme tu zatiaľ s verejnou betou, aby si ju ľudia mohli vyskúšať, čo je skvelé. Je to prvýkrát, čo si službu môžu vyskúšať ľudia, ktorí nepracujú v Microsofte, takže sa veľa naučíme a veľa si toho vypočujeme. Oznámili sme, kedy službu spustíme a o obchodnom modeli budeme hovoriť pred spustením, aby ľudia vedeli, čo majú spraviť, aby sa registrovali. Keď premýšľame o predplatnom na štýl Xbox Game Pass, myslíme si, že skombinovať ho so službou ako je xCloud dáva veľký zmysel. Predstavte si, ako by spojenie týchto služieb vyzeralo. Je rozumné nad tým premýšľať. Ešte sme tu síce nič neoznámili, ale hovorím, že táto myšlienka dáva kopu logiky. Ako si vyskladám knižnicu? Xbox Game Pass je skvelý spôsob, ako si zabezpečiť hromadu obsahu. Ďalej, ako môžem k tejto knižnici kdekoľvek pristupovať? Budem používať hardvér Microsoftu alebo svoj vlastný hardvér?

Phil Spencer
Phil Spencer xCloud Console Streaming
© Photo by Casey Rodgers/Invision for Xbox/AP Images

via The Verge

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár