Fanúšikovia spustili kampaň za nový Killer Instinct

Killer Instinct

V našich končinách o trón kráľa bojoviek bojujú Mortal Kombat a Tekken, inde sú však vo významnom postavení ďalšie tituly: Soulcalibur, Super Smash Bros alebo Killer Instinct.

Killer Instinct si počas svojej dlhoročnej existencie prešiel rukami viacerých vydavateľov a nakoniec skončil v rukách Microsoftu. Ten sa k značke vrátil až v roku 2013, keď vydal aktuálnu časť – reboot využívajúci live service prvky. Výsledkom je v podstate free-2-play hra s tromi sezónami obsahu a neskorším vydaním pre Windows 10 a Steam.

Microsoft sa k hre vrátil naposledy tento mesiac, keď ju pridal do ponuky Game Passu pre PC aj konzoly s kompletným obsahom. Hra si síce nezískala takú popularitu ako v minulosti, s pridaním do Game Passu sa to ale zmenilo. Komunitný líder Maximilian Dood prišiel na Twitteri s hashtagom #BringBackKI a žiadosťou, aby Microsoft vydal Killer Instinct pre next-gen konzolu Project Scarlett.

K iniciatíve sa pridalo prekvapivo veľké množstvo fanúšikov a hashtag #BringBackKI sa dostal dokonca do rebríčka svetových trendov na Twitteri. O pokračovanie nebojujú len xboxeri, ale aj switcheri, ktorí k pôvodnej požiadavke pridali aj nápad vydať aktuálnu hru na Nintendo Switch. Pôvodné diely totiž vychádzali práve na konzoly od Nintenda.

Podľa serveru WindowsCentral vraj Microsoft už skôr hľadal spôsoby, ako priniesť nový Killer Instinct a dôkazy, že Microsoft na značku nekašle, dokazuje aktívna komunikácia na viacerých sociálnych platformách.


Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *