3. sezóna Apex Legends začína, prináša tieto novinky

Apex Legends Season 3 Key Art

S prípravou na novú sezónu Apex Legends by sme si mohli prejsť tým, čo nás v nej čaká. Takže Let’s GO!

Trailer k sezóne 03: Meltdown bol natrieskaný krásnymi vecami a najlepšou z nich je nový Legend, Crypto. Je to mladý ambiciózny hacker, ktorý má na to, aby vám znepríjemnil deň. Jeho schopnosťou je vvyvolanie dronu, ktorý sleduje priebeh zápasu. Určite bude sranda ho využiť v boji, hlavne, ak s ním dokáže mať človek čo najväčšiu výhodu.

Okrem toho, že prichádza nový Legend, môžeme sa tešiť na zmenu arény. V traileri vidíme, že pribudne zamrznutá oblasť a tiež vlak s loot boxami. Na túto zmenu sa veľmi teším, keďže Respawn naposledy predstavil skryté laboratórium, kam sa trepe každý. Takto sa aspoň odľahčia rôzne kúty mapy. Celkovú trať vlaku samozrejme nevieme, no čím bude väčšia, tým lepšie.

Poslednou adíciou bude nová zbraň a to Charge Rifle. Je to priama energetická zbraň. Nabíjanie za cenu damagu je celkom dobrý kšeft. Uvidí sa, či jej hneď dajú hop-up, alebo ju nechajú bez neho. Každopádne si myslím, že keď vás zasiahne, tak to bude cítiť rovnako, ako keby vás zrazil kamión.

Battle Pass, Ranked Systém

V neposlednom rade sa dočkáme nového Battle Passu, ktorý prinesie 100 nových vecí vrátane nových Legendary skinov, Apex Packov a iných. Nie som síce fanúšikom Battle passov ako takých, ale klobúk dole – môžem povedať, že Apex má fakt nádherné skiny.

No a na koniec prichádzajú zmeny v Ranked systéme. Keďže sa rozhodli, že miesto skrytého ELO systému dajú bodový systém (veľké plus), tak zmeny v druhej sezóne Rankedu sú iba lepšie. Namiesto pár bodov budeme konečne dostávať väčší počet s tým, že kills/assists budú dávať multiplier na body. Čím viac killov, tým lepšie. RAMPAGE MODE! Ďalej samozrejme dostaneme nejakú odmenu za umiestnenie. Tie budú kozmetické. Badge dostane každý, Gold+ dostanú charm pre zbraň za najvyšší dosiahnutý level. Diamond+ dostanú dive trail, ktorý sa dá vypnúť/zapnúť v Loadout sekcii.

Rankedy budú pochopiteľne stáť viac, keďže dostaneme aj viac bodovv za záps. Ceny zápasov budú nasledovné:

  • Bronze: Zadarmo
  • Silver: 12RP
  • Gold: 24RP
  • Platinum: 36RP
  • Diamond: 48RP
  • Apex Predator: 60RP

Taktiež po novom už odchádzanie zo zápasu nebude zadarmo. Pokaždé, keď odídete zo zápasu, tak dostanete penalizáciu pre Ranked aj Unranked mód. Hráči, ktorí budú z hry odchádzať len preto, že nevedia prekusnúť blížiacu sa prehru, budú trestaní najprv 5-minútovým banom, maximálne však dostanú týždňový ban. Platí to pre hráčov, ktorí vypnú hru pri výbere Legendy a počas hry v prípade, že vás niekto môže oživiť. Ak ste ale mŕtvi a nemáte možnosť oživenia, hru môžete opustiť beztrestne.

Taktiež už odchádzanie zo zápasu nebude zadarmo. Pokaždé, keď odídete zo zápasu tak dostanete penalizáciu pre Ranked aj Unranked mód. Začiná to na 5 minútach a maximálny trest je jeden týždeň. Platí to v Legend selekcii, počas hry, keď môžete mať revive. Ak už neviete dostať revive, tak budete v pohode a môžete odísť.

Happy Hunting!

Martin Botlo

Hardbass and Kvas

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár