Nový update War Thunder prináša na Xbox One podporu HDR a… ray-tracing?

War Thunder Advancing Storm

Gaijin Entertainment oznámili najnovší update svojej free-2-play multiplayerovky War Thunder, s číselným označením 1.95 a oficiálnym názvom Northern Wind.

Osobitnou zaujímavosťou tohto updatu je, že okrem tradičných opráv a noviniek do hry prináša aj dve grafické novinky pre PC a Xbox One: HDR a ray-tracing pre globálne nasvietenie. Čo je celkom zvláštne, keďže ray-tracing podporuje až ďalšia generácia Xboxu, reprezentovaná sériou X.

Samotný ray-tracing na PC nevyžaduje nutne grafické karty Nvidia RTX, ale vystačí si s ktoroukoľvek kartou s podporou DirectX 11. Gaijin Entertainment sľubuje, že technológia Ray Tracing Global Illumination (RTGI) dodáva všetkým scénam fotorealistické svetlo a bitky tak budú živšie a zážitok pohlcujúcejší. Systém dynamicky reaguje na čokoľvek, čo sa v hre deje a pohybuje. A navyše, ray tracing nemá mať žiaden vplyv na plynulosť hry. Momentálne tento update však podporuje len stredné a nízke nastavenie, budúci rok pribudne vysoké.

via WCCFTech

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár