The Initiative začína teasovať svoj veľký projekt pre Xbox Series X

Xbox The Initiative

Zišlo sa množstvo talentovaných vývojárov pod vedením Darrella Gallaghera, niekdajšieho vrcholného manažéra Square Enixu a Crystal Dynamics, aby spoločne začali pracovať na novej „AAAA“ exkluzivite pre Xbox.

O štúdiu vieme len, že sa nachádza pár blokov od Sony Santa Monica, výsledkom čoho je, že aj mnohí vývojári God of War preskočili cez palubu vlajkovej lode Sony k Microsoftu. Ešte tajomnejší je ale projekt, na ktorom pracujú, a ktorý podľa starších pracovných ponúk má, aspoň v prípade Microsoftu, ponúkať AAAA zážitok. Je to teda projekt, aký sme od Microsoftu ešte nevideli, aspoň nie v generácii Xbox One.

Štúdio, ale aj Microsoft už začínajú pomaly teasovať tento záhadný projekt. Šéf Xbox Game Studios Matt Booty povedal, že viac detailov o hre štúdia The Initiative sa dozvieme v roku 2020. Pár zaujímavostí v krátkom tweete povedal aj vývojár Drew Murray, ktorý zastáva rolu hlavného dizajnéra.

Prehlásil, že hra je už teraz hrateľná, podobne ako budúca Forza Motorsport 8. Ďalej vraví, že pri vývoji asistujú aj The Coalition, vývojári Gears of War. Tí mali dokonca ako prví možnosť si zahrať pripravovaný titul. Spolupráca sa týka najmä asistencie a zdieľania skúseností s enginom Unreal Engine 4, level dizajnom a mechanikami. Drew vraví, že vývojári z The Coalition sú naozajstní majstri v UE4 a rovnako chváli Ninja Theory za trailer Hellblade 2.

via WindowsCentral

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Jeden komentár

  1. Felix píše:

    Pecka, těším se.
    Hezké svátky a velký dík za celoroční práci na článcích o xboxu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *