Vývojári Ori pripravujú akčnú RPG

Moon Studios Ori and the Will of the Wisps

Zdá sa, že mnohé spriaznené štúdiá Microsoftu sa chcú sústrediť na RPG žáner. Je faktom, že tomuto žánru sa počas generácie Xbox One Microsoft vyhýbal a vieme hneď o dvoch zrušených projektoch – Scalebound a Stormlands.

V budúcej generácii sa to ale zrejme zmení. Microsoft totiž kúpil štúdiá ako Obsidian alebo inXile, ktoré majú s týmto žánrom bohaté skúsenosti, a ďalšie štúdiá, ako The Coalition, experimentujú s RPG prvkami. A zdá sa, že ani tvorcovia obľúbenej postavičky Ori nechcú zaostávať. Moon Studios síce nepatria pod Xbox, ale na konte majú dvojicu Xbox exkluzivít, Ori and the Blind Forest a Ori and the Will of the Wisps, ktoré vychádza budúci rok na Xbox One, PC a možno sa dočká upgradu pre Xbox Series X.

Štúdio medzitým vyvesilo na internet pracovnú ponuku, v ktorej uvádza, že po inovovaní Metroidvania žánru so sériou Ori chcú spôsobiť revolúciu v žánri akčných RPG. Pracovná ponuka rakúskeho vývojárskeho štúdia môže byť zaujímavá aj pre našincov, ktorí by radi prerazili v hernom priemysle. Na pozíciu senior game designera hľadajú človeka, ktorý by miloval príležitosť pracovať na takej RPG, ktorá sa „opovažuje“ inovovať a ísť ďaleko za hranice toho, čo dodnes žáner ponúkal. V pracovnej ponuke nájdeme príklady ako Dark Souls, Zelda či Diablo – práve pri tejto sérii mal Thomas Mahler, šéf vývoja v Moon Studios, na starosti cutscény.

via Xbox Enthusiast

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *