Epic pripravoval Gears of War 3 na PlayStation 3

Gears of War 3

Písalsa rok 2011 a sága Gears of War sa pomaly blížila k vyvrcholeniu s tretím dielom. S tým sa však ku koncu blížilo aj partnerstvo Epic Games a Microsoftu a osud Gearsov bol nejasný.

Hovorilo sa o úplnom zakončení značky, Microsoft ale napokon presvedčil Epic na vytvorenie prequelu s podtitulom Judgment, aj keď jeho vývoj už malo na starosti štúdio People Can Fly, ktoré pracovalo aj napríklad na sérii Painkiller a neskôr na titule Bulletstorm.

S čím sa ale nepočítalo, je možný vstup Gears of War na PlayStation 3. Ukazuje sa však, že taká možnosť bola v kartách. Začiatkom mesiaca sa na Twitteri vyjadril istý bývalý hacker s prezývkou PixelButts o skutočnosti, že Epic pripravoval port Gears of War 3 na PS3. A včera ho zverejnil na internet s tým, že port oslavoval 9. narodeniny.

Epic Games pôvodne záležitosť nechceli komentovať, napokon potvrdili, že Gears 3 bolo skutočne preportované na PS3. Dôvodom však nebolo vydanie hry na PS3, ale testovanie Unreal Enginu 3 na PlayStatione v praxi. A keďže v tom čase prebiehal vývoj Gears of War 3, mohlo sa testovať aj s rozrobenou hrou.

Samotný hacker bol údajne spolčený so skupinou hackerov, ktorí hackli servery Epicu a ďalších štúdií a dostali sa k ich dátam. V roku 2013 dokonca priznal, že mal prístup ku Gears of War 3 už rok pred vydaním. Za to, že identifikoval chyby v zabezpečení serverov, mu vývojári z Epic Games poslali podpísaný plagát k hre.

Gears of War 3 vyšlo exkluzívne na Xbox 360, vďaka spätnej kompatibilite je dnes hrateľné aj na Xbox One. Taktiež podporuje 4K rozlíšenie na Xbox One X a stiahnuť sa dá v rámci služby Xbox Game Pass.

via Kotaku

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *