Games with Gold v júni prinesú simulátor baristu aj maďarskú „mimozem“

Games with Gold

Microsoft oznámil ponuku júnovú ponuku hier z programu Games with Gold. Tento program je dostupný ako pre predplatiteľov zlatého členstva Xbox Live Gold, tak pre predplatiteľov Xbox Game Pass Ultimate.

Budúci mesiac môžu hráči očakávať opäť štvoricu hier, tentoraz však budú najmä v duchu nezávislej produkcie. Svetlou výnimkou z dielne veľkého vydavateľa je snáď len Destroy All Humans! z pôvodnej Xbox konzoly. Hra sa onedlho dočká rebootu, za ktorým stojí opäť vydavateľ THQ Nordic, a zamieri na súčasné, možno aj budúce konzoly. Pôvodná hra však vyšla na prvý Xbox a je spätne kompatibilná s Xboxom 360 aj Xbox One, a na Xbox One X samozrejme beží vo vyššom rozlíšení. Hra bude dostupná zadarmo od 1. do 15. júna/června 2020.

Kým v prvej hre budete ako mimozemšťan zabíjať ľudí na zemi, Sine Mora tieto súboje prenesie na fiktívnu planétu vzdialenú veľmi ďaleko od tej našej. Navyše, japonská hra ponúka maďarský dabing a anglické titulky, pretože to tvorcom prišlo dostatočne „out-of-this-world“. Hra je inak leteckou strieľačkou z pohľadu z boku, ktorá by sa dala tak nejak prirovnať k Space Impact. Sine Mora sa dočkala remastru na Xbox One, ale táto rozdávaná verzia pochádza ešte z Xboxu 360, ale pobeží aj na One. Dostupná bude od 16. do 30. júna/června 2020.

Ak ide o hry čisto pre Xbox One, tam môžeme očakávať po celý mesiac zadarmo plošinovku Shantae and the Pirate’s Curse, kde Shantae zbavená schopností musí spojiť sily so svojou úhlavnou nepriateľkou, Risky Boots, aby zachránila Sequin Land. Hra bude dostupná od 1. do 30. júna 2020.

Napokon, druhou hrou, ktorá bude dostupná od 16. júna do 15. júla/července 2020, bude hra Coffee Talk. V titule s podporou Xbox Play Anywhere budete ako barista počúvať životné príbehy svojich zákazníkov. Zároveň im musíte pripraviť pitie ich snov, či už to má byť latté s obrázkom na potešenie, alebo citrónový čaj so škoricou na pozdvihnutie nálady. Je to skrátka simulátor kaviarne.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *