Minecraft Dungeons vychádza: Dve edície, štyri platformy

Minecraft Dungeons

Prvá polovica roka sa pomaly ale isto blíži do zdarného konca, no ešte než sa tak stane, nás Xbox Game Studios obdarovali ďalšou hrou. Minecraft Dungeons dnes vychádza na viacero platforiem.

Minecraft Dungeons je novou diablovkou (dungeon crawler) z populárneho kockového sveta so zameraním na kooperáciu. Hra tak podporuje hru viacerých hráčov buď lokálne alebo online a to až pre štyroch hráčov. Na úvod si nevyberáte class, ale sami si tvoríte postavu a hľadáte tak herný štýl, ktorý vám najviac vyhovuje. Do toho si treba pripočítať procedurálne generované levely, kde pri každom playrune môžete očakávať iné rozloženie levelu v prípade, že ste buď prehrali alebo zmenili obtiažnosť.

Čím sa Minecraft Dungeons odlišuje od väčšiny hier z dielne Xbox Game Studios, je fakt, že hra vychádza multiplatformovo a nie je viazaná na Xbox One a Windows 10 ako exkluzivita. Ba čo viac, hra je dostupná hneď v dvoch edíciách.

Štandardná edícia

Základná edícia vám ponúkne hru bez žiadnych doplnkov, ktorú si vychutnáte tak dlho, ako len budete chcieť hrať. Hru môžete totiž prejsť behom jedného dňa, ak sa chcete sústrediť len na prejdenie príbehu. Ak plánujete následne hrať aj na vyšších obtiažnostiach alebo objavovať a získavať nový loot, potom môžete čakať, že si hru vychutnáte mnohonásobne dlhšie. Cena základnej hry činí 19,99€.

Hero edícia

K dispozícii je tiež tzv. Minecraft Dungeons (Hero Edition), ktorá sa od klasickej verzie líši najmä tým, že obsahuje dva exkluzívne skiny pre postavy, sprievodné zvieratko (Sliepka), hrdinský plášť a napokon aj prístup k dvom DLC, ktoré sú v príprave. Podľa špekulácií by mohlo ísť o úplne nové lokality: džunglu a polárnu krajinu, ale je možné, že pôjde o niečo celkom iné a rozsiahlejšie. Táto edícia stojí 29,99€.

Platformy

Minecraft Dungeons je dostupný na PC. Ak si hru kúpite priamo cez oficiálny web, dostanete verziu pre Windows 7 a novšie. Na to, aby ste hru mohli spustiť, si ale musíte stiahnuť dedikovaný launcher, ktorý sa líši od toho, ktorý je k dispozícii pre Java edíciu Minecraftu.

Verzia pre Windows 10 je dostupná cez Microsoft Store a ak máte predplatenú službu Xbox Game Pass na PC, môžete si ju stiahnuť aj tam. Požiadavky sú tu naozaj nízke, hre totiž stačí, aby ste mali 64-bitový procesor a 64-bitovú verziu systému (18362.0 alebo novšiu). Žiaľ, nepodporuje Xbox Play Anywhere.

Znamená to, že hra má tým pádom samostatnú verziu pre Xbox One, a tým pádom aj samostatné achievementy. Ak však máte Xbox Game Pass, hru môžete hrať bez nutnosti kúpiť si ju. Nechýba samozrejme ani krabicová verzia štandardnej edície.

Okrem toho bude dostupná samostatná verzia pre Nintendo Switch. Túto verziu si môžete vychutnať vo všetkých troch režimoch (Handheld, Tabletop, TV) a výhodou je podpora viacerých jazykových lokalizácií. Češtinu ani slovenčinu ale medzi nimi nehľadajte.

No a napokon, Minecraft Dungeons bude dostupný aj na PlayStation 4, kde má na výber opäť štandardnú edíciu aj Hero edíciu s doplnkovým obsahom. Hra bude k dispozícii cez PlayStation Store a na rozdiel od štandardného Minecraftu nebude využívať Xbox Live, ale službu PSN. S tým prichádzajú samozrejme aj trofeje. V pláne je však aj zavedenie cross-playu s Xbox One a ďalšími platformami.

Na hre spolupracovali štúdiá Mojang a Double Eleven, ktoré spolupracovalo aj na hrách ako Lego Harry Potter Collection alebo Crackdown 3, ktorý sme recenzovali po vydaní v roku 2019.

Minecraft Dungeons

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *