Microsoft chcel údajne naceniť Xbox Series X na 399€

Xbox Series S by Xboxer

Odhalenie dizajnu PS5 a následné vyjadrenie Jima Ryana rozvírilo špekulácie o tom, koľko bude vlastne táto konzola stáť.

CEO Sony Interactive Entertainment Jim Ryan na margo ceny prehlásil, že firma sa snaží orientovať skôr na celkový zážitok, ktorý môže ponúknuť hráčom, nie len po stránke ceny, ale aj po stránke hier, kde kvantita, kvalita a diverzita hrajú dôležitú rolu. Podobné tvrdenie priniesol už pred pár mesiacmi Mark Cerny, ktorý povedal, že cena konzoly bude odpovedať technológiám, ktoré ponúkne. A Amazon dal PS5 predbežnú cenu 600 dolárov.

Na druhú stranu, bývalý top manažér tímu Xbox, Albert Penello, sa vyjadril že aj keď verí v „nikdy nehovor nikdy“, na margo 600-dolárovej cenovky od Amazonu musel povedať jednoznačné nie. Podľa neho je totiž nemožné, aby konzola stála viac ako 499 dolárov.

A čo cena Xboxu?

Microsoft mlčí a tak prácu zaň spravil leaker eastmen na fóre Beyond3D.com, ktorý už v minulosti priniesol niekoľko pravdivých leakov. Teraz vraví, že Microsoft je pripravený naceniť Xbox Series X na 399 dolárov. Cieľom je priamo konkurovať PS5 s cenou.

Povedal tiež, že Xbox Series S bude zrejme za polovičnú cenu. Svojim výkonom má prevyšovať Xbox One X a bude mať prekvapivo malé rozmery. Platí, že má mať menej výkonu len z toho dôvodu, aby sa hry nerenderovali v 4K, ale len v 1080p a zachovali si vlastnosti ako ray-tracing či 60/120fps framerate. Na rozdiel od Series X, nebude mať diskovú mechaniku. Na trhu má byť len prvé tri roky, po ktorých ju môže nahradiť v tej dobe už lacnejší Xbox Series X.

Pri takej cene však nedáva zmysel, aby Microsoft ďalej predával Xbox One a toho si je spoločnosť vedomá. S uvedením novej generácie konzol má tak Microsoft skrátka ukončiť predaj Xbox One a vypredať skladové zásoby. Celkovo máme očakávať, že z cien nových Xboxov budeme prekvapení. A pokiaľ ide o chystaný júlový event, ten má byť plný „mic drop“ momentov. Len teda, aby to bola pravda.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *