Varta Max Tech: Jednorázovky, ktoré sa len tak nevybijú

Low Battery Xbox One

Dnes sme si pre vás pripravili skutočne neobvyklý článok, ktorý by ste na hernom webe len ťažko hľadali. No predsa si myslíme, že tu má svoje miesto, keďže gamepad pre Xbox One vyžaduje baterky, pokiaľ ho chcete používať naozaj bezdrôtovo. A preto som sa rozhodol, že spíšem svoje skúsenosti s batériami Varta Max Tech, ktoré som mal v ovládači neuveriteľné tri mesiace a začali sa mi vybíjať len teraz. Článok teda píšem s poriadnym oneskorením, ale zároveň ho vydávam v čase, kedy už mám dostatok skúseností na to, aby som tu nehovoril skúsenosti iných.

Sú to batérie, ktoré si môžete kúpiť v najbližšom supermarkete a dokonca ich viete zohnať za veľmi príjemnú cenu aj na internete, kde sa dá sada štyroch kusov zohnať za 2€. Varta sa rozhodla u batérií použiť modernú technológiu, vďaka ktorej majú dvakrát tak veľkú kapacitu ako bežné AA batérie a práve dvojnásobná kapacita sa veľmi dobre odrazila na výdrži pri hraní na Xboxe. Len pripomeniem, že počas troch mesiacov som batérie prehadzoval medzi gamepadom z Xboxu One a 360, pretože tu ešte nie je spätná kompatibilita a ja som si chcel vychutnať aj hry zo starej generácie. Na oboch ovládačoch som mal navyše aktivované vibrovanie, bez nich by bola výdrž ešte vyššia, ale ja som sa rozhodol, že budem batérie používať tak, ako každé iné.

A výdržou ma rozhodne prekvapili – kým mi Xbox One vyhodil prvé upozornenie, že batéria je takmer vybitá, batérie mali odohraných takmer 36 hodín hrania, čo je naozaj pozoruhodný výsledok, keď si to porovnáte s lacnejšími batériami, ktoré sa vybijú oveľa skôr. Pre zaujímavosť, ak vezmeme do úvahy, že počas horúcich letných dní som Xbox ani nezapol a ak hej, tak len na takých 20-30 minút, tak som mal batérie vo vnútri ovládača od druhej polovice mája a vymenil som ich až na prelome augusta a septembra.

Varta Max Tech Xbox One

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *