EA, akú sme poznali, končí: Prichádzajú EA Worldwide Studios

EA

Zjednodušovaniu podľahla aj EA a tá sa najnovšie rozhodla, že skoncuje s rôznymi názvami štúdií. BioWare, DICE, Respawn, Maxis, Mobile… Je toho veľa a EA plánuje spraviť veľkú zmenu.

CEO Andrew Wilson v tlačovej správe potvrdil, že vznikajú EA Worldwide Studios, teda značka, ktorá zastreší rôzne štúdia, ktoré vyvíjajú hry pre EA. Hneď na úvod sem patria štúdia EA Mobile a Maxis, ktoré poznáme vďaka Sims a SimCity. Novovzniknuté megaštúdio bude mať svojho riaditeľa. Bude ním Patrick Söderlund, zakladateľ DICE, krstný otec Battlefieldu a viceprezident EA. Divíziu Maxis povedie Samantha Ryan, ktorá bude mať zároveň na starosti BioWare.

Nakoniec došlo aj k zmenám, ktoré sú hlbšie prepojené so štúdiom DICE. To stojí za Battlefieldom, Battlefrontom, a taktiež za enginom FrostBite. Ten vidí EA ako svoju budúcnosť (používa ho aj FIFA 17) a preto vývoj enginu už nebude mať pod rukami priamo DICE, ale technologické oddelenie EA. Tomu velí Ken Moss.

Toto je zjavne len prvý krok, v budúcnosti môžeme zrejme čakať, že pod hlavičku EA Worldwide Studios poputujú aj ďalšie štúdia ako napríklad tie, ktoré som už menoval vyššie.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *