(Ne)kontrolovaný rozsiahly únik informácií o Assassin’s Creed Origins je tu

Assassin's Creed

Začína sa pomaly kampaň spojená s predstavením Assassin’s Creed Origins. Ako to vieme? Leaker tvrdí, že všetky doterajšie leaky o pripravovanej hre, či už to boli screenshoty alebo texty, boli do určitej miery riadené Ubisoftom.

Ani nás to neprekvapuje. Podobnú marketingovú schému využíva aj Apple a preto sa zvyknú tak často objavovať leaky spojené s budúcimi zariadeniami, najmä iPhonom. Ubisoft sa zjavne pri novom Assassin’s Creed Origins inšpiroval, čo svojim spôsobom vytvára hype okolo zatiaľ nepredstaveného dielu. Na ňom sa pracuje už aspoň dva roky a mal by to byť reboot značky, ktorý sa vráti naspäť do dávnej histórie.

Assassin's Creed Council

Assassin’s Creed Origins však bude pokračovať v šľapajoch a preto sa v ňom zachovajú kľúčové veci: Animus, Abstergo a niektoré postavy. Konkrétne teraz bude simulácia bežať cez updatovaný Animus 5.0, ktorý umožní “prekladať” všetky postavy a jazyky priamo do angličtiny. Tak je zároveň vysvetlené, prečo budú všetky postavy v starovekom EgypteGrécku hovoriť plynulou angličtinou.

Za zmienku stojí, že sa vývojári kapánek inšpirovali Far Cry Primal. Preto namiesto veží budeme používať sokola Akhom (jeho meno sa môže zmeniť), s ktorým budeme preskúmavať mapu. S jeho pomocou sa dajú identifikovať bočné misie a záujmové body (Places of Interest). To však neznamená, že v hre nebudeme loziť! Hra ponúka tradičný free running s prvkami parkouru z Watch Dogs 2, hlavná postava nebude až tak nemotorná. Že tomu tak bude, naznačuje i precíznejší a detailnejší stealth.

Assassin's Creed: Empire

Inšpiráciu zo starších hier si Ubisoft vzal aj v prípade presunu do Absterga. Znovu sa budeme môcť pohybovať aj v modernom svete. Jeho mapa bude väčšia, ponúkne viac interakcií s NPC a majú tu byť náznaky, že boje asasínov aj templárov pretrvávajú dodnes. Čo sa hlavnej postavy v Abstergu týka, bude to miešanec, trénovaný asasín a jeho zadávateľom úloh bude William. Ten sa do hry vráti spolu s Rebeccou a Shaunom, ďalšími postavami zo starších hier.

Postava z minulosti sa bude volať Shed. Výzorom i chovaním bude mať blízko k Altairovi z prvého AC – po vzore Ezia mu bude pre zmenu venovaná celá trilógia hier. Kým prvá sa odohráva prevažne v Egypte a v oblasti východného Stredozemného mora, dvojka má byť v Grécku a tretia časť nevedno kde. V Ríme to ale nebude. Ten zrejme uvidíme v inej hre, ktorá by sa mala odohrávať v čase Julia Cézara. Origins sa odohráva oveľa skôr, niekedy medzi rokmi 1400 a 1200 pred Kristom.

Prince of Persia Assassin's Creed

Žeby mal nový asasín blízko k Prince of Persia?

Príbeh Assassin’s Creed Origins sa má točiť hlavne okolo záchrany ľudí z otroctva; vzhľadom k názvu je možné, že oslobodení zajatci neskôr sformujú rád asasínov, na ktorých je postavená celá séria. Moderná časť hry bude pre zmenu sledovať preplávanie Červeného mora, počas čoho by mal byť použitý aj Piece of Eden. Leak ďalej odhaľuje, že moreplavba bude významnou súčasťou hry, nezažijeme však boje ako v Black Flag. Leaker však odporúča vychutnať si moreplavbu, keďže Ubisoft si tu dal záležať na detailoch a vraj to bude stáť za to. K tomu budú customizovateľné lode.

Určitý stupeň customizácie bude mať aj hlavná postava, ktorá bude mať k dispozícii niekoľko outfitov (a tiež si môže dať kedykoľvek na hlavu kapucňu), ktoré sadajú rozšíriť zakúpiteľnými doplnkami (mikrotransakcie?). Hidden Blade vyžaduje obetovanie jedného prsta, ostatné zbrane ako meče, luky, vrhacie nože a oštepy ich nevyžadujú. Čo sa potom samotných bojov týka, bola tu vylepšená umelá inteligencia a tak môžu viacerí protivníci obkľučiť hráča, čím mu boj sťažia.

Assassins Creed Origins

via Sector

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *