Hry z pôvodného Xboxu si možno zahráme aj na Windows 10

Xbox original

Prekvapením na tohtoročnej E3 bolo, keď Phil Spencer oznámil rozšírenie spätnej kompatibility o podporu hier z pôvodného Xboxu. Vďaka tomu je dnes Xbox One jedinou konzolou, ktorá umožňuje mať k dispozícii tri generácie hrania a teda 16 rokov zážitkov.

Spätná kompatibilita s pôvodným Xboxom funguje na trochu inakšej báze než tá z Xboxu 360. Stačí tu využiť jednoduchú emuláciu onoho hardvéru a hra pobeží na Xbox One tak ako na pôvodnej konzole. Možno tu ale vývojári spravia nejaké tie úpravy. Napríklad že povolia hrám bežať vo vyššom rozlíšení (1080p, 4K), takže sa na tieto “starešiny” bude dať pozerať aj v roku 2017.

Original Xbox Backwards Compatibility

Tiež je možné, že takto upravené hry budú dostupné na stiahnutie v Xbox Store. Vlastne, keď sa tak nad tým človek zamyslí, je to aj dosť pravdepodobné, keďže pôvodné Xbox hry sa dnes predávajú len v bazároch a na eBayi. Navyše, Phil Spencer nevylúčil uvoľnenie tejto funkcie aj na počítače s Windows 10 – čiže model Play Anywhere.

Dôvod spočíva práve v onej jednoduchej emulácii. Xbox 360 bežal na PowerPC architektúre a tak by ho najlepšie mohol emulovať starší Macintosh z roku 2004-2005. Naproti tomu Xbox používal upravený Intel Pentium procesor, teda známy procesor zo sveta počítačov. Svojou architektúrou mal pôvodný Xbox blízko k bežnému PC, ale aj k Xbox One, keďže všetko využíva x86 procesory.

Preto by uvoľnenie spätnej kompatibility s pôvodným Xboxom na PC bolo otázkou… maximálne 2 týždňov?

via PCGamer.com

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *