Phil Spencer priblížil spätnú kompatibilitu s hrami pre pôvodný Xbox

Xbox original

Príjemným prekvapením pre hráčov na E3 bolo oznámenie spätnej kompatibility s pôvodnými Xbox hrami. Predsa len, zahrať si nejakú tú klasiku typu GTA III alebo Vice City by potešilo aj dnes, zvlášť keď mali tieto hry výrazný grafický upgrade na Xboxe. Lenže pri tejto kompatibilite netreba očakávať nič prelomové.

Phil Spencer potvrdil, že v prípade spätnej kompatibility si netreba robiť prehnane veľké nádeje. Hoci je pravda, že na Xbox vyšli skvelé hry, dnes je u veľa z nich problém s právami. Niektoré štúdiá, ako napríklad to, ktoré stálo za exkluzivitou Quantum Redshift (od tvorcov WipeOut 2048) alebo štúdio JoWood, už neexistujú. Microsoft si je toho plne vedomý a preto už teraz upozorňuje, že spätne kompatibilných hier tu bude podstatne menej, než v prípade Xbox 360. Zároveň ich bude menej, než koľko ich spoločnosť v minulosti zahrnula do spätnej kompatibility na Xboxe 360.

Momentálne sú potvrdené dve hry – Crimson Skies: High Road to Revenge a Fuzion Frenzy. Microsoft sa pritom snaží zabezpečiť práva na distribuovanie a podporu ďalších hier od tretích strán, ako aj zabezpečiť kompatibilitu niektorých vlastných hier. Napríklad dve hore uvedené sú Xbox exkluzivity priamo z dielne Microsoft Studios. Pri hrách od štúdií tretích strán je to ťažšie aj kvôli tomu, že Microsoft musí získať povolenie na predaj týchto hier (a podiel z predaja) – hry z pôvodného Xboxu budú dostupné cez Xbox Store. Niektoré by tiež mohli byť zahrnuté v programe Xbox Game Pass. Budú však fungovať aj pôvodné diskové verzie hier.

via IGN

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár