Microsoft otvoril nové štúdio Dimension zamerané na vývoj VR titulov

Dimension Studio
Microsoft v spolupráci s Hammerhead VR otvárajú nové vývojárske štúdio Dimension. Novootvorené štúdio sa bude sústrediť na vývoj volumetrického videa a 3D záznamov pre VR hry a zážitky.

Microsoft tak potvrdil, že nemá v pláne vyvíjať len krátke 5-minútové zážitky typu Halo Recruit, ale má v pláne vyvíjať celé hry, ktoré debutujú na Windows 10 a časom aj na Xbox One X. Konzola zatiaľ nepodporuje VR headsety a to z dôvodu, že Microsoft nie je spokojný so súčasným stavom konzolových VR technológii. Inak povedané, chce vyvinúť bezdrôtový headset pre Xbox, čo ušetrí užívateľov od zapájania káblov.

Štúdio Dimension sídli v Londýne a na projektoch bude priamo spolupracovať so štúdiom Mixed Reality Capture Studio, ktoré sídli priamo v Redmonde. Dvojica má mimo iného v pláne vyvíjať aj obsah súvisiaci s TV, filmami a vzdelávaním, pričom práve školstvo dáva virtuálnej realite obrovskú príležitosť preraziť. Stačí si predstaviť už len interaktívne hodiny dejepisu.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldy (GTA rulez) a závody, potom aj FPS-ká sú fajn. Nemám nič ani proti iným žánrom, len tie hry musia byť kvalitné. Plus ma bavia techológie. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže ťa zaujať aj...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *