The Surge dostalo split-screen, ale len v seriáli

The Surge
Diváci Netflixu ostali prekvapení, keď v novom seriáli Dark uvideli záber zachytávajúci split-screen režim v The Surge.

Verejnosti dostupná verzia The Surge totiž nepodporuje žiadnu formu co-op multiplayeru, a už vôbec nepodporuje split-screen. Podľa slov vývojárov dokonca ani podporovať nebude, pretože by bol veľmi náročný na konzolový hardvér. V scéne, kde sa táto zaujímavosť objavila, dvojica postáv hrá The Surge práve na konzoli, presnejšie na PS4.

Reálne však išlo o prácu filmárov, nie o prácu vývojárov. Všetko ale prebiehalo s ich povolením – tvorcovia seriálu Dark už skôr kontaktovali svojich krajanov zo štúdia Deck13, či by nemohli použiť ich hru, s čím samozrejme vývojári súhlasili. Dokonca im priamo oni navrhli, že môžu hre dodať split-screen multiplayer s pomocou špeciálnych efektov, ak by to lepšie pasovalo do danej scény.

Samotná hra vyšla v polovici roka 2017 na Xbox One, PS4 aj PC, pričom neskôr dostala podporu 1800p rozlíšenia na Xbox One X.

via IGN

 

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *