Ghost Recon: Breakpoint vyžaduje aktívne internetové pripojenie, nebude na Steame

Ghost Recon Breakpoint

Ubisoft minulý týždeň oznámil Ghost Recon: Breakpoint a krátko po hlavnom oznámení prichádzajú potvrdenia vecí, s ktorými sa dalo do istej miery počítať. V prvom rade bolo potvrdené, že hra bude vyžadovať aktívne internetové pripojenie podobne, ako napr. The Division 2 alebo The Crew 2. Toto zároveň znamená zlú správu pre ľudí, ktorí by hru chceli hrať offline.

Ďalej bolo potvrdené, že hra nebude na Steame, ale len na Uplay a Epic Store. Ubisoft tak potvrdzuje svoj postoj voči Steamu a dodržiava sľub, ktorý nám dal už pred vydaním Tom Clancy’s The Division 2. Spoločnosť sa ešte v tom čase vyjadrila, že počas roka 2019 môžeme očakávať viacero hier, ktoré vyjdú exkluzívne cez Epic Games Store. Okrem týchto dvoch je na Epicu dostupné aj Anno 1800. Na druhú stranu, pre hráčov by to nemalo predstavovať veľký problém, keďže Ubisoft tak či onak uprednostňuje svoj vlastný launcher a hry zakúpené či už cez Epic alebo cez Steam vám v konečnom dôsledku zapnú len launcher od Ubisoftu.

K rozhodnutiu stiahnuť sa zo Steamu a začať hry ponúkať cez Epic Store sa už skôr vyjadril šéf Ubisoftu, Yves Guillemot: “V tejto obchodnej ponuke sme uvideli príležitosť rozšíriť medzi hráčmi povedomie o našom vlastnom obchode a zároveň podporiť partnera, ktorý si veľmi cení naše hry a ponúka nám lepšie podmienky,” čím naráža najmä na 30% daň, ktorú si berie Steam z každého predaja. Naopak, Epic Store si berie len 12%. Prezradil tiež, že predobjednávky PC verzie The Division 2 boli vyššie oproti jednotke a aj predobjednávky na Ubisoft Store boli vyššie o 6-násobok.

via GamesIndustry.biz

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *