Microsoft zrejme zrušil lacnejší Xbox Lockhart

Xbox One X a Xbox One S

Už od minulého roka sa hovorilo, že Microsoft plánuje vstúpiť do novej generácie konzol hneď s dvomi modelmi. Jeden model mal byť lacnejší na úkor výkonu, druhý mal byť najvýkonnejší, bez ohľadu na cenu.

Po E3 2019 sa však zdá, že Microsoft svoje plány upravil a spoločnosť nakoniec zrušila lacnejšiu verziu s krycím označením Lockhart. Tvrdí to renomovaný leaker Benji-Sales. Aj keď dôvod zrušenia nie je jasný, domnieva sa, že za tým stojí zrejme skutočnosť, že Microsoft to nechce vývojárom komplikovať a chce na trh uviesť len ten najvýkonnejší hardvér.

Pokiaľ ide o to, naša redakcia už dlhšie zastávala názor, že Lockhart vyzerá byť skôr akousi náhradou dnešného Xbox One X, respektíve jeho refreshom. Existuje tak možnosť, že s nástupom novej konzoly, ktorú stelesňuje Scarlett, sa jednoducho do pozície niekdajšieho Lockharta dostane práve Xbox One X, ktorý už sám o sebe má dostatok výkonu na to, aby rozbehol hry v 4K rozlíšení, niekedy aj v 60fps. Pri novej generácii sa však počíta s 60fps pri každej z hier, keďže to umožňuje výkon procesoru.

Napokon, zmenu v osude Lockhartu je možné pozorovať aj pri tom, ako Phil Spencer komunikoval pripravovaný hardvér. Zatiaľ čo na minuloročnej E3 sa vyjadril, že tím Xbox už pracuje na budúcich konzolách, na E3 2019 sa rétorika zmenila a Phil Spencer oznámil len búducu konzolu.

via SegmentNext

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Jeden komentár

  1. Felix píše:

    Možná dobře. Pokud zachovají podporu pro xko, jenom dobře. Mám ho půl roku a super. Takhle si ho buď nechám, nebo jej docela slušně prodám a koupím scarlet. Když bude xko podporované, tak to bude výhodné.

Pridaj komentár