Nemecký Microsoft predčasne potvrdil Final Fantasy VII Remake pre Xbox

Final Fantasy VII Remake

Už pri prvom ohlásení na E3 2015 sme sa dopočuli, že tak dlho očakávaný Final Fantasy VII Remake vyjde najprv na PS4 a až potom na ďalšie platformy. Veci sa však mohli zmeniť.

Počiatočné správy hovorili o tom, že Final Fantasy VII Remake bude časovou exkluzivitou, avšak bez konkrétneho časového rámca či potvrdenia platforiem, na ktoré hra vyjde neskôr. Keďže vieme, aké vzťahy mali vtedy japonskí vydavatelia s Microsoftom, dalo sa čakať, že hra sa dočká vydania len na PC a na Xbox One nezamieri vôbec. V posledných mesiacoch však začalo čoraz viac predajcov do svojich ponúk zahŕňať aj Xbox One verziu hry. Tá síce oficiálne nebola oznámená, avšak nemecký Microsoft ju dnes nechtiac potvrdil.

Na profile Xbox Germany na Facebooku sa dnes objavil trailer na Xbox verziu hry. Ba čo viac, rovno s trailerom bol oznámený aj dátum vydania – 3. marec/březen 2020. Teda rovnaký dátum, ako mala hra pôvodne vyjsť “najprv pre PS4”. Vyzerá to teda, že časová exkluzivita prepadla a hráči na oboch platformách si hru zahrajú v rovnaký deň.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldy (GTA rulez) a závody, potom aj FPS-ká sú fajn. Nemám nič ani proti iným žánrom, len tie hry musia byť kvalitné. Plus ma bavia techológie. Môj gamertag: gallardoSVK

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *