Fable Fortune končí po 2 rokoch

Fable Fortune

Za dva mesiace tu máme už štvrtú zlú správu zo sveta počítačových kartových hier. A táto zabolí najmä tých, ktorí mali radi sériu Fable.

Štúdio Flaming Fowl Studios oznámilo, že už 4. marca/března 2020 vypne servery Fable Fortune, bezplatnej kartovej hry, ktorá vyšla pred dvomi rokmi na Xbox One a počítače. Štúdio sa lúči s hrou po 30 sezónach a 6 hrdinoch, ktorí predstavovali aspoň malú nádej v existenciu tejto legendárnej série aj na konzolách Xbox One. Pokiaľ si odmyslíme diely zo spätnej kompatibility, na Xbox One po vypnutí serverov Fortune nebude dostupná žiadna súčasná hra zo sveta Fable.

Štúdio zároveň vyplo obchod s mikrotransakciami, takže hráči môžu už len minúť tie peniaze, ktoré si do hry pridali v minulosti. Zaujímavé je, že vývoj kartovej hry začal už v štúdiu Lionhead, 18 mesiacov pred jeho zatvorením. Keď sa tak stalo, Microsoft vypol servery free-2-play MMO Fable Legends, ktoré malo demonštrovať program Xbox Play Anywhere. Zároveň Microsoft ponúkol licenciu na vývoj kartovej hry Fortune štúdiu Flaming Fowl, ktoré založili bývalí vývojári Lionheadu. Kickstarter kampaň zlyhala, napriek tomu sa podarilo nájsť súkromného investora, ktorý podporil vývoj hry. Jej cesta začala v roku 2017, kedy hra vyšla v Early Access programe, a oficiálne vyšla vo februári/únoru 2018.

V posledných mesiacoch tiež boli ukončené práce na konzolovej verzii Gwentu, globálnej verzii The Elder Scrolls Legends a štúdio, ktoré iba nedávno vydalo kartovú hru zo sveta Lord of the Rings, oznámilo definitívny koniec.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *