VIDEO: Microsoft rozbíjal Xboxy, aby nahral zvuky pre Halo 3

Martin O’Donnell zverejnil na svojom YouTube kanály zábery zo zákulisia Bungie. Vo videu ukázal ako nahrávali a pracovali na zvukoch z legendárneho Halo 3. Video je z roku 2007 a je celkom sranda ako nahrali jedny z najznámejších zvukov z histórie hier.

Najväčšia sranda na tom celom je, že veľa zvukom urobili za pomoci pôvodného Xboxu, ktorý búchali kladivom, škrabali o betón alebo ho zhadzovali. Vo videu nájdete veľa zaujímavých a zábavných faktov. Napríklad ako sound designer na dovolenke v Mexiku po pláži so slúchatkami a mikrofónom. Týmto štýlom nahral behanie vojakov UNSC po vode.

Tento skvost, ktorý sme dostali do rúk nám taktiež ukázal ako známy ľudia ako Ron Perlman, John DiMaggio, Jen Taylor alebo Nolan North nahrávali hlásky pre postavy. O’Donnell pracoval na Halo v Bungie a taktiež písal hudbu pre Destiny. Bohužiaľ Bungie ho neprávom prepustilo v roku 2014 neprávom, potom nasledoval súd s nimi, kde on vyhral.

Momentálne O’Donnell pracuje poboku Halo a Destiny dizajnéra Jaime Griesemera v novom štúdiu Highwire Games. Ich prvá hra je Golem pre Playstation VR.

Martin Botlo

Hardbass and Kvas

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *