Ubisoft odložil Far Cry 5 a ďalšie hry kvôli Assassin’s Creed Origins

Ubisoft
Dnešný deň je plný oznámení. No zatiaľ čo niektoré sú radostné, iné skôr prekvapia alebo v prípade Destiny 2 priam nahnevajú. Ale ak ide o Ubisoft, tam je to jedna zaujímavá newska.

Ubisoft totiž oznámil, že odložil tri hry, aby ich dotiahol do dokonalosti. Štúdio si totiž všimlo, že predĺžený čas vývoja sa perfektne odrazil na kvalitách nového Assassin’s Creed Origins, ktorý zbiera vysoké hodnotenia vo svete, teší sa popularite u hráčov a aj u nás získal slušných 8,5 z 10. A u mňa vyše 100 nahraných hodín, ktoré trávim plnením questov a aktivitami v starovekom Egypte.

Assassin's Creed Origins Xbox One X

„Toto rozhodnutie súvisí s našou strategickou víziou o vývoji pohlcujúcejších a kvalitnejších zážitkov pre hráčov. Tým, že sme dali viac času na vývoj Assassin’s Creed Origins, mohli naše talentované tímy plne prejaviť svoju kreativitu. Ako sme čakali, na kvalitu hry to malo veľmi dobrý vplyv a výrazne to napomohlo jej komerčnému úspechu. Rozhodli sme sa preto spraviť podobný krok aj pri troch ďalších hrách, kde budeme investovať do dodatočného času vývoja,“ uviedla výkonná riaditeľka Ubisoft Worldwide Studios Christine Burgess-Quémard.

A o ktoré tri hry sa jedná? Hneď na úvod je to odloženie Far Cry 5. To bolo odložené o rovný mesiac, vďaka čomu hra vyjde nie 27. februára/února, ale 27. marca/března. Rovnako tak došlo k odkladu The Crew 2. Hra mala naplánovaný dátum vydania na 16. marec 2018, miesto toho ale hra vyjde niekedy v prvej polovici fiškálneho roka 2018/2019. To znamená, že môže vyjsť až na konci septembra/září 2018. A treťou hrou je zatiaľ neoznámená hra, ktorá mala vyjsť počas fiškálneho roka 2018/2019, ale teraz vyjde až počas fiškálneho roka 2019/2020. Je to hra zo zabehnutej série (Splinter Cell?).

Far Cry 5 Key Art

via DualShockers

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *