Xbox Game Pass je od dnešného dňa drahší aj v Česku

Už skôr sme avizovali, že si Microsoft začal za službu Xbox Game Pass pýtať od hráčov viac peňazí, než doposiaľ. Služba pôvodne stála príjemných 6,99€ alebo ešte príjemnejších 149 Kč (5,79€). To však už neplatí.

Spoločnosť oficiálne potvrdila, že došlo k zdraženiu služby, čo pripisujeme najmä faktu, že do budúcnosti bude slúžiť aj na okamžitý prístup k first-party exkluzivitám. Už dnes tam nájdeme Sea of Thieves alebo State of Decay 2, a ešte tento rok by sme tam mohli uvidieť Crackdown 3 (ak ho neodložia), Forzu Horizon 4 a ďalšie. Vzhľadom k očakávaným kvalitám nadchádzajúcich titulov je vyššia cena aj celkom na mieste, keďže za ňu budete platiť ešte stále menej, než keby ste si kúpili plnú krabicovku.

Služba Xbox Game Pass tak na Slovensku stojí 9,99€. Toto zvýšenie sme pozorovali už v čase vydania Sea of Thieves, kedy to ale MS nekomentoval. Teraz však došlo aj k oficiálnemu zdraženiu v Česku. Tam služba po novom stojí 259 Kč, teda približne 10€.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

You may also like...

2 komentáre

 1. Jogurtik píše:

  Akorát nechápu proč není v nabídce Forza Motorsport 5, 6 a 7 v Xbox Game Pass. ?

 2. StriderCZ píše:

  To zdražení mně netěší, pochopitelně. Na druhou stranu asi chápu proč k němu došlo.
  Když jsem si kupoval Xbox, tak jsem si myslel, že Game pass bude jeden z hlavních zdrojů zábavy. Ale je pravda, že sem sice vyzkoušel pár her, ale zaujala mne prakticky jen jedna: Super Lucky tale.
  Takže pro mne se služba posouvá ze škatulky zásobárna starších 360 her a ne až zase tak úspěšných novějších her do vyšší třídy.
  Takže proč ne… hlavně ať to funguje.
  Uvidíme co bude na E3

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *