Ashen vyšlo bez Play Anywhere, na PC je dostupný len cez Epic Games Store

Ashen
Po dlhoročných sľuboch včera ostali viacerí fanúšikovia Ashen prekvapení, keď zistili, že Ashen vyšlo bez podpory Xbox Play Anywhere a nenašli ho ani vo Windows Store. Vinu môžeme pripísať tvorcom Fortnitu, Epic Games.

Tí v minulých dňoch oznámili spustenie vlastného e-shopu s hrami, kde si potrebovali zohnať prvých partnerov na launch a medzi nimi bola aj multiplayerovka Ashen. Navyše ponúkajú veľmi lukratívne podmienky oproti Steamu aj Windows Store: Kým tieto si berú od vývojárov 30% za distribúciu ich hier, Epic Games len 12% a teda 88% zárobkov poputuje k vývojárom. Epic navyše sľúbil, že tieto pravidlá platia aj pri hrách bežiacich na Unity Engine. Je teda viac než možné, že vývojári sa zaviazali k časovej exkluzivite, aby čo najrýchlejšie dostali hru do zisku.

Ashen
Ashen
Price: €39.99

Až neskôr vývojári z Aurora44 potvrdili, ako sa veci majú: „Začnime najprv s dostupnosťou pre Windows 10 cez Microsoft Store. Vydanie Ashen na Xbox One nemohlo byť lepším príbehom o úspechu; Microsoft nám dal počas vývoja neuveriteľnú podporu. Momentálne pracujeme s našimi partnermi v Microsofte a ID@Xbox, aby sme mohli vydať Ashen na Windows 10 a Microsoft Store čo najskôr. Pevne veríme, že tomu tak malo byť už v deň vydania. Sme ale malé štúdio, ktoré práve vydalo veľmi veľkú hru a aktívne pracujeme na tom, aby sme ju dostali aj tam. Buďte v kľude, chystá sa to.“

Microsoft medzitým odstránil zo svojho webu zmienky o podpore Xbox Play Anywhere, zrejme aby predišiel sklamaniu hráčov.

via WindowsCentral

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *