EA zrušila open-worldovú Star Wars hru

Visceral Games Star Wars Ragtag
Spôsob, akým sa EA chová k značke Star Wars, by sme mohli označiť prinajmenšom za znásilnenie. Vyzerá to, že všetky ambiciózne projekty spoločnosť ruší, len aby vyvinula ľahko ziskové projekty s mikrotransakciami – viď Battlefront 2.

EA po novom zrušila open-worldovú hru Star Wars. Na projekte sa pracovalo od októbra/října 2017, kedy ho získalo na starosť štúdio EA Vancouver. V podstate šlo o nástupcu predtým zrušeného projektu Ragtag, na ktorom pracovala aj scenáristka Uncharted, Amy Hennig. Zrušený projekt spadal pod rovnako zrušené štúdio Visceral Games, ktoré stálo za sériou Dead Space.

Pod štúdiom Vancouver došlo ku kompletnému rebootu projektu, ale zmenil sa na open-world titul. Projekt dostal krycie meno Orca a bol vo veľmi ranej fáze vývoja. Predstava už ale bola jasná – hrali by sme za lotra alebo lovca odmien, ktorý by preskúmaval rôzne planéty vzdialenej galaxie a pracoval pre rôzne frakcie v Star Wars univerze. Vývoj projektu by však trval príliš dlho a vedenie ho zrušilo preto, že by hra nestihla vydanie do roku 2020. Veľký projekt preto zrušili v prospech menšieho, ktorý by mohol vyjsť už budúci rok a bol by dokonca jedným z launch titulov ďalšej generácie konzol.

Za zmienku stojí, že EA v rámci zrušenia projektu nikoho nevyhodila a jednoducho preložila celé štúdio na vývoj onoho projektu. Ešte na jeseň/podzim 2019 by sme mohli vidieť pre zmenu hru Star Wars Jedi: Fallen Order od štúdia Respawn, ktorá bola oznámená naozaj trápnym spôsobom na minuloročnej EA Play konferencii.

via Kotaku

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

3 komentáre

  1. StriderCZ píše:

    Škoda slov….

  1. 20. januára 2019

    […] ODPORÚČAME: EA zrušila open-worldovú Star Wars hru […]

  2. 23. februára 2020

    […] si pamätáme oznámenie, že Visceral Games, autori Dead Space, končia. A s nimi aj vývoj Star Wars projektu, na ktorý dohliadala známa osobnosť herného priemyslu, Amy Hennig. V minulosti dohliadala na […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *