Dead Island 2 je ešte stále vo vývoji…

Dead Island 2
Od ohlásenia Dead Island 2 uplynulo niekoľko rokov a za ten čas vyšli nové konzoly, zmenilo sa vedenie divízie Xbox, rozmohla sa virtuálna realita, Rockstar vydáva novú hru, Británia opúšťa EÚ a väčšina z nás už zrejme zabudla, že sa nejaký Dead Island 2 vyvíja. A čuduj sa svete, on sa ešte stále naozaj vyvíja.

Prehlásilo to vydavateľstvo Deep Silver v spolupráci so štúdiom Sumo Digital, ktoré prevzalo štafetu v roku 2016. Stalo sa to rok po tom, ako Deep Silver ukončil spoluprácu so štúdiom Yager, pod ktorým mala hra vyjsť ešte v roku 2015. Tvorcovia cez oficiálny twitter kanál povedali, že hra je aj naďalej vo vývoji, ale tvorcovia nebudú ukazovať nič, dokým nebudú pripravení. „Uznávame, že to čakanie bolí, ale Dead Island 2 je naďalej v príprave,“ objavilo sa na twitteri, a zakrátko bolo v reakcii na fanúšika doplnené o poďakovanie a mini-informáciu, že s tým, čo je vo vývoji, budeme spokojní.

Medzitým tiež vyšla mobilná tower defense hra Dead Island: Survivors, ktorá ale nemala žiaden vplyv na zdĺhavý vývoj DI2, pretože ju má v réžii iné štúdio. Podľa oficiálneho popisu spred pár rokov sa má Dead Island 2 odohrávať niekoľko mesiacov po udalostiach na ostrovoch Banoi. Medzitým USA uvalila plnú karanténu na celý Zlatý štát (Kaliforniu), čo pre niektorých znamenalo splnenie ich snov a čerstvý začiatok. Krvavý raj menom Kalifornia je teraz akčným ihriskom s multiplayerom pre ôsmych hráčov, ktorí môžu spolupracovať, súťažiť alebo jednoducho existovať v skutočne sociálnom multiplayeri novej generácie.

via WCCFTech

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *