Assassin’s Creed Odyssey údajne dostane nástroj na tvorbu questov

Assassin's Creed Odyssey

To, že Ubisoft tento rok neplánuje oznámiť nový veľký Assassin’s Creed, nie je žiadne tajomstvo. Neznamená to ale, že by vydavateľ kompletne obišiel sériu a tváril sa, že neexistuje.

V skutočnosti to vyzerá, že Ubisoft na E3 predstaví niečo, čo poteší fanúšikov modifikácií, kreatívcov a v neposlednom rade hráčov Assassin’s Creed Odyssey. Tí všetci by mali dostať nový Story Creator Mode, teda nový komunitný nástroj, ktorý umožní hráčom vytvárať a zdieľať medzi sebou questy v antickom Grécku. Takýto nástroj by vedel hráčov rozhodne potešiť a pomohol by im skrátiť si čakanie na pripravované veľké pokračovanie, ktoré by malo byť podľa špekulácií predstavené až budúci rok a malo by byť zasadené do vikingského prostredia.

Samozrejme treba upozorniť, že Ubisoft nič nepotvrdil a že sa môže jednať o Story Creator, naznačujú tweety. Fanúšikovský kanál @AccesstheAnimus napríklad prehlásil, že „E3 sa blíži a my môžeme konečne povedať, že sme pozvaní na testovanie nového komunitného nástroja pre #AssassinsCreed Odyssey!“ a dodávajú, že nemôžu teraz nič bližšie odhaliť, ale odporúčajú sledovať Ubi E3 Pre-Show.

Podľa užívateľov @ChirayataN a @ZeroELEC sa vraj už v hre nachádza obsah a zmienky o Story Creator režime. Po zapnutí hry im totiž hra vyhodila informačné okno Moje príbehy: Táto funkcia bude prístupná až po úplnej inštalácii hry.“

Viac k nástroju ešte v apríli/dubnu povedal komunitný manažér Ubisoftu Dominik Voigt, keď na Reddite prehlásil: „Sme veľmi šťastní, že vám môžeme exkluzívne prezentovať Story Creator Mode, komunitou tvorenú funkciu, ktorá bude neskôr dostupná pre všetkých hráčov Assassin’s Creed Odyssey.“ Príspevok bol vymazaný, no viete, ako to chodí. Akonáhle sa to raz dostane na internet, ostáva to tam navždy.

Rozhodne zaujímavé bude sledovať, či príbehy ponúknu aj možnosť jazykových mutácií alebo nie. Pre zaujímavosť, Assassin’s Creed Origins ponúkal české titulky na všetko, čo súvisí s príbehom (a DLC), ale režim Discovery Tour beží výhradne v angličtine bez titulkov.

via PCGamesN

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *